پله

پله پیچ

پله پیچ

پله پیچ یکی از انواع پله ها می باشد که ارتباط بین دو یا چند طبقه را برقرار می کند این پله ها در اماکن مختلف مانند ویلاها،فرروشگاهها،منازل دوبلکس،تالارها و از این قبیل مکانها استفاده می شود. یکی دیگر از نام های پله پیچ، پله معلق است.

پله پیچ انواع مختلفی دارد که نسبت به فضای لازم آهن استفاده شده و همچنین سلیقه مشتری می توان از انواع آن استفاده کرد.

در این مقاله به نکات تولید کننده پله پیچ، و ساخت پله پیچ و پله پیچ ارزان خواهیم پرداخت.

پله پیچ

به پله ای گفته میشود که فضای کمتری نسبت به پله های دیگر اشغال میکند و فقط تردد یه فرد و وسایل جزی امکان پذیر است

و برای تردد راحت و استاندارد بودن پله پیچ باید نصب به فضای موجود طول پله، عرض پله و ازهمه مهمتر ارتفاع هر پله را رعایت کرد.

بهترین ابعاد برای اجرای پله پیچ که فضای کمی را اشغال کند و تردد راحت باشد ابعاد 175*175 میباشد.

بهترین نوع پله پیچ پله ترکیبی از جنس فلز و چوب برای خانه های ویلایی و تمام فلزی برای مکانهای عمومی که از نظر طول عمر بیش از 50 سال هیچ گونه مشکلی نخواهد داشت .

پله پیچ آهنی

پله پیچ

پله پیچ استیل

پله پیچ

پله پیچ فرفورژه

پله پیچ

انواع پله پیچ

انواع پله پیچ شامل موارد زیر می باشد:

پله پیچ ورق اسپیرال

پله پیچ حول محور

پله پیچ ورقی

پله پیچ

پله پیچ حول محور

پله پیچ

پله پیچ لوله برشی

پله پیچ

قیمت پله پیچ

قیمت پله پیچ به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از عوامل مهم در قیمت پله پیچ تعداد کف پله ها است. که در آن استفاده شده است هرچه تعداد کف پله ها بیشتر باشد به همان نسبت قیمت بیشتر می شود.

عامل دیگر تاثیر گذار بر روی قیمت پله پیچ شاسی آن است هر چقدر قطر میله شاسی بزرگتر باشد قیمت نیز افزایش پیدا می کند به طور کلی مقدار آهن استفاده شده در پله پیچ و همچین شکل ظاهری آن مهمترین فاکتور تاثیر گذار در قیمت پله است.

و همچنین قیمت پله پیچ بستگی به ارتفاع ، ابعاد موجود برای اجرا و مدل پله پیچ دارد.

برای اجرای پله پیچ بهتر است قطر لوله مرکزی کمتر از 12 سانت نباشد پروفیل برای کف پله ها کمتر از 40*20 نباشد و بهتر است برای اجرای پله پیچ محکم و زیبا از ورق اسپیرال برای دور کف پله ها استفاده شود.

معمولاً  پله پیچ برای داخل منزل و ویلاها هزینه بیشتری دارد چون 90% درصد اشخاص که پله پیچ نیاز دارند برای کف پوش پله های فلزی از چوب روس و یا راش استفاده میکنند.

اکثراً برای نرده جان پناه از گل فرفورژه، شیشه، سورایی چوب، نرده لیزری استفاده میکنند و همین موضوع باعث میشه پله داخلی نصب به پله بیرون گرونتر باشه

برای اجرای پله پیچ استاندارد باید حداقل قطر لوله مرکزی 12 سانت باشد.

طول هر کف پله کمتر از 70 سانت نباشد عرض پله (پاخور پله) کمتر از 30 سانت نباشد و از همه مهمتر ارتفاع هر پله بیشتر از 18 سانت نباشد.

قیمت پله پیچ بر مبنای هر متر ارتفاع محاسبه میشود حداقل هر متر ارتفاع 5 میلیون تومان حداکثر هر متر ارتفاع 10 میلیون تومان میباشد.

پله پیچ فلزی

پله پیچ

پله پیچ آهنی

پله پیچ

پله پیچ اسپیرال

پله پیچ

پله پیچ و اجزای تشکیل دهنده آن

پله پیچ ها معمولاٌ از یک شاسی تشکیل شده اند که از آهن ساخته شده است. کف پله یکی دیگر از اجزای تشکیل دهنده پله پیچ می باشد شاسی پله پیچ از تعدادی پروفیل و لوله تشکیل شده است که ابعاد مختلفی دارد.

پله پیچ و مزایای آن

در فضاهای که جا به اندازه کافی وجود ندارد می توان از پله پیچ استفاده کرد.

استفاده از پله پیچ علاوه بر صرفه جویی در فضا باعث زیبایی آن مکان می شود. پله پیچ باید طوری طراحی شود که هنگام بالا و پایین رفتن ترس به وجود نیاید.

فاصله بین کف پله ها باید حداکثر 30c باشد تا هنگام بالا و پایین رفتن افراد را دچار دردسر نکند.

پله پیچ اسپیرال

پله پیچ

پله پیچ فلزی

پله پیچ

عوامل طراحی پله پیچ

اگرچه این یک تعریف ساده از راه پله مارپیچ است، اما فاکتورهای مختلفی در طراحی وجود دارد. هنگام طراحی باید به ارتفاع ، قطر و محل قرارگیری راه پله به همراه سایر عوامل عملکردی و زیبایی مانند سبک کف پله ها و نرده ها فکر کنید.

تمام پله های ما در آکات بر اساس نیازهای طراحی شما از جمله بودجه و نگرانی های ایمنی قابل تنظیم هستند.

عواملی که برای طراحی یک پله پیچ باید در نطر گرفت عبارت است از:

ارتفاع پله پیچ

ارتفاع یک پله مارپیچ چندین فاکتور طراحی را تعیین می کند. بدیهی است که این مهمترین اندازه گیری به دلایل ایمنی است. شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که بالاترین سطح پلکان شما یکدست و تراز است. این اندازه گیری همچنین تعداد کف پله ها را تعیین می کند.

برای اینکه بفهمید به چند عدد پله و پاگرد نیاز دارید ، ارتفاع کل راه پله خود را بر روی ارتفاع فاصله هر کف پله که به صورت استاندارد بین 18 تا 23 سانتیمتر است تقسیم کنید. هنگامی که تعداد کف پله را پیدا کردید ، می توانید چرخش خود را محاسبه کنید.

در بیشتر پله های مارپیچی از چرخش 30 درجه استفاده می شود ، این بدان معنی است که هر پله در اطراف ستون مرکزی با زاویه 30 درجه می چرخد. به عنوان مثال ، اگر یک پلکان با 12 پله داشته باشید ، یک چرخش کامل 360 درجه خواهید داشت ، جایی که به عنوان یک پله 9 پله ای فقط 270 درجه چرخش دارد.

قطر پله پیچ

از آنجا که این پله ها گرد هستند ، قطر یک پله مارپیچ را می توان به راحتی بر اساس عرض پله تعریف کرد. این یک فاکتور مهم در طراحی است زیرا تعیین می کند که راه پله شما در فضای شما قرار بگیرد یا نه. کوچکترین قطر ارائه شده برای پله های پیچ قطر 60 سانیمتر است.

هنگام در نظر گرفتن قطر پله خود ، مهم است كه كاربری ساختمان ، آنچه را كه قصد استفاده از پله را دارید و كسی را كه از این پله استفاده می كند ، در نظر بگیرید.

ساختمان های مسکونی ، تجاری و فضای داخلی یا خارجی برای ساخت پله پیج همه موارد مختلفی را در طراحی دارند که باید هنگام انتخاب قطر راه پله در نظر بگیرند.

با یکی از کارشناسان فولادوند متال  تماس بگیرید تا در مورد نیازهای خاص خود صحبت کند و یا مروری کلی بر راه پله مارپیچ ما بررسی دقیق تری از محصولات پله پیج کنید.

پله پیچ مغازه

پله پیچ

پله پیچ آهنی

پله پیچ

پله پیچ نرده ورقی

پله پیچ

پله پیچ فلزی

در این مدل از فلزات آهن، استیل و آلومینیوم به عنوان شاسی و اسکلت اصلی پله پیچ استفاده می شود. پله پیچ فلزی در نوع آهنی یکی از رایج ترین با مناسب ترین قیمت پله پیچ در میان دیگر مدل ها پله های پیچ است.

در این سازه از پروفیل های آهنی یا ورق آهن برای ساخت کف پله و ستون مرکزی استفاده می شود. در پله پیچ آهنی امکان طراحی آسان و متفاوت برای سازنده راه پله فراهم است.

شکل پذیری آهن و استقامت آن این برتری را به سازنده میدهد که بر محدودیت فضای مکان اجرای راه پله تسلط یابد و ایده خود را به صورت عملی خلق کند.

از طرف دیگر پله پبچ آهنی ایمنی بسیار بالایی دارد به میزانی که می توان گفت یکی از مستحکم ترین و ایمن ترین راه پله ها در ساختمان است.

اگر نگران پوسیدگی و زنگ زدگی پله های آهنی هستید باید از استیل 304 برای ساخت پله پیچ فلزی استفاده کنید.

پله هایی که با استیل 304 ساخته می شوند همان خصوصیات نوع آهنی یعنی ایمنی و تنوع طرح را دارند با یک ویژگی شاخص و برتر، پله پیچ استیل هرگز زنگ نمی زند و جلوی زیباتر و مدرن تری دارد.

سطح براق استیل جذاب است و توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند پس پله پیچ استیل یک راه پله جذاب و ایمن است.

پله پیچ نرده عمودی

پله پیچ

پله پیچ ویلایی

پله پیچ

طراحی پله پیچ های داخلی

سه نوع مختلف از پله های مارپیچی وجود دارد که به طور معمول برای کاربردهای داخلی استفاده می شود:

پله پیچ آهنی، پله پیج استیل و تمام چوب. در حالی که همه آنها به یک اندازه زیبا و از نظر ساختاری مناسب هستند ، اما طراحی منحصر به فرد خود را نیز دارند.

پله پیج آهنی کلاسیک ما انعطاف پذیرترین طراحی است که بسته به نوع سفارشی سازی پله می تواند در طیف گسترده ای از سبک های طراحی خانه قرار بگیرد.

اگر تصمیم بگیرید یک پله فلزی تمام آهنی یا آجهای جامد چوبی و یک نرده سفارشی ساخته شده را انتخاب کنید ، یک قطعه مرکزی زیبا در خانه خود خواهید داشت.

پله پبچ استیل به دلیل ظرافت سنتی و جزئیات آراسته شناخته شده است. نه تنها می توانید طرح خود را با پوشش های کف پله های چوبی تقویت کنید

بلکه می توانید نرده های تزئینی را انتخاب کنید که در مدل های شیشه ای یا آلومینیومی با دقت انتخاب شده باشند. بسته به دیدگاه شما راه پله های مارپیچ استیل، می تواند جزئیات ساده یا تزئینی داشته باشند.

یک پله مارپیچی تمام چوب محل اجتماع طراحی مدرن و زیبایی سنتی است. طراحی ما پله چوبی کامل است

اما تمام استحکامی را که شما می توانید در یک قاب فلزی پیدا کنید ، در پله پیچ چوبی اضافه کرده ایم. زیبایی طبیعی مواد چوبی به طراحی خانه شما گرما و جذابیت می بخشد.

پله پیچ
پله پیچ
پله پیچ

پله پیچ در فضای باز

دو طرح پله مارپیچی که معمولاً در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند ، یک پله مارپیچی با ساز آلومینیومی با پوشش رنگ الکترواستاتیک و یک پله مارپیچ استیل است.

در حالی که هر دو پله ساخته شده اند تا در فضای بیرونی ساختمان شما دوام داشته باشند، آنها در طراحی به عنوان یکی از عناصر زیبایی معماری جای می گیرند.

یک پله مارپیچ آلومینیومی با پوشش رنگ پودری یک گزینه مدرن برای حرکت از حیاط یا محوطه ساختمان به طبقه دیگر است.

آلومینیوم سبک از یک فرآیند پوشش پودری عبور می کند که سطح پله پیچ را با یک مانع ضد رنگ و ضد آب و هوا محافظت می کند. پله مارپیچی استیل ما یک گزینه مقرون به صرفه و با دوام برای فضای بیرونی ساختمان شما است.

اسکلت فولادی کربن از طریق یک فرآیند گالوانیزه گرم ساخته می شود که هر قسمت از پله ها را پوشش می دهد ، از پله های جداگانه گرفته تا نرده و اتصال آن. محصول نهایی یک پوشش نقره ای متالیک است که به راه پله شما جلوه ای صنعتی می بخشد.

فولادوند متال

عکس پله پیچ

پله پیچ حول محور

پله ی مناسب فروشگاه ها و مغازه هایی که در محل خود محدودیت فضا دارند،پله پیچ حول محور است.

که در این محل ها مورد استفاده قرار می گیرد؛

این نوع پله پیچ دارای یک محور و ستون است.

که در مرکز آن تعبیه شده و کف پله ها در این محصول به صورت مدور در حول این محور قرار می گیرند.

ابعاد کف این پله ها به طول ۷۰ سانتی متر و عرض ۳۵ سانتی متر است؛

تعداد این کف پله پیچ ها را با توجه به متراژ و ارتفاع ساختمان اجرایی محاسبه می کنیم.

ستون این محصول از جنس استیل نوع ۳۰۴ است و کف پله های آن از قوطیه ۳۰*۳۰ یا ۴۰*۴۰ تهیه می شود

جنس این کف پله ها می تواند از MDF،  سنگ، پلکسی، شیشه، چوب و … باشد.

محاسبه هزینه این نوع پله پیچ براساس تعداد پله و نوع نرده بوده.

با توجه به سلیقه شخصی شما قابل انتخاب است.

اجرای نرده های این نوع پله به صورت حلال و یا قوس است

که بسته به نوع نرده انتخابی شما هزینه های آن برآورد می شود.

پله پیچ
پله پیچ
فولادوند متال

عکس پله پیچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 13 =