پله دوبلکس چوبی

خانه دوبلکس

دوبلکس چیست؟ این سوالی است که ممکن است برای بعضی افراد پیش بیاید. خانه ها در اشکال و ابعاد گوناگون ساخته می شوند که یکی از آن ها خانه دوبلکس است. خانه های دوبلکس ممکن است دیوار به دیوار یکدیگر یا در بالای یکدیگر ساخته شوند. در واقع این نوع خانه ها یک خانه محسوب می شوند و به عنوان دو خانه مجزا به شمار نمی آیند. به بیانی ساده تر می توان گفت که اگر دو طبقه ساختمان توسط پلکان داخلی به یکدیگر متصل شوند، این خانه دوبلکس به شمار می آید. در طراحی خانه دوبلکس از دو طبقه به منظور ساخت یک واحد مسکونی استفاده می شود، از این رو برای چیدمان مبلمان و هر نوع دکوراسیون داخلی به اندازه کافی فضا برای صاحب خانه موجود است. داشتن خانه دوبلکس یک مزیت بزرگ است زیرا شما صاحب یک خانه هستید اما به اندازه دو خانه فضای کافی در اختیار دارید. قیمت خانه دوبلکس در مقایسه با یک خانه معمولی بالاتر است زیرا طراحی آن متفاوت است. چنین خانه ای تنها به دلیل معماری خاص خود شناخته شده نیست بلکه ساختار آن به طور کامل متفاوت است. برخلاف محدود بودن زمین، این خانه ها حس زندگی در فضاهای پر نور که به اطراف خود متصل هستند را تشدید می کنند. راه پله مهم ترین فاکتور در طراحی خانه یا آپارتمان دوبلکس است زیرا نقش بسیار مهمی در تقسیم بندی فضا و ارتباط دو طبقه با یکدیگر ایفا می نماید. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به خانه های دوبلکس علاقمند می باشید، می توانید با مشورت یک متخصص و معمار داخلی نسبت به ایجاد اختلاف سطح و دوبلکس کردن اتاق پذیرایی و نشیمن اقدام نمایید.

طراحی خانه دوبلکس

اینکه در طراحی خانه دوبلکس کوچک یا بزرگ خود از چه سبکی استفاده می کنید کاملاً سلیقه ای است و تا حد زیادی به بودجه شما بستگی دارد. طراحی منزل به سبک کلاسیک در مقایسه با طراحی به سبک مدرن نیازمند هزینه بیشتری است. همانطور که در نوشته های پیشین ساختمانچی بدان پرداخته شد، سبک مدرن طرفدار سادگی و کاربردی بودن فضاست و تنها بر استفاده از وسایل ضروری تاکید دارد اما در طراحی به سبک کلاسیک به منظور ایجاد فضایی گرم و صمیمی از المان های کلاسیک و عناصر دکوراتیو نیز استفاده می شود. در حال حاضر خانه های دوبلکس مدرن بسیار پرطرفدار هستند و هزینه ساخت و طراحی آن ها مقرون بصرفه تر است. سبک های کلاسیک و مدرن از جمله سبک هایی هستند که هم در دکوراسیون داخلی و هم در طراحی نمای ساختمان دوبلکس انتخاب می شوند.

پله گرد دوبلکس مدرن

طراحی و ساخت پله گرد دوبلکس مدرن بستگی به دکوراسیون و معماری فضای داخل منزل شما دارد. معمولا در طراحی پله گرد دوبلکس از مدل ها ، رنگ ها و مصالح مختلفی استفاده می‌شود. طرح های به کار رفته در پله گرد دوبلکس از جنس چوب، استیل، شیشه و فلز هستند. برخی اوقات نیز ممکن است ترکیبی از مدل های مختلف به کار برود. در بعضی از مدل های پله گرد دوبلکس از محافظ و نرده استفاده می‌شود در حالی که ممکن است برخی نیز بدون محافظ طراحی شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 12 =