پله گرد اکسپوز

این نوع پله مطرح شده در این مقاله، شامل سه مدل گرد ،مستقیم و ترکیبی میباشد.  اینکه چه زمانی از این سه مدل در فضای خود استفاده کنید، نیاز به بررسی ابعاد فضای داخلی و همچنین محل دیوارها، بازشوها و محل شروع و پایان پله دارد. اجرای هر دو پله به طور جداگانه هم در فضاهایی با ابعاد کوچک و هم با ابعاد بزرگ امکانپذیر میباشد. گاهی اوقات در طراحی پله ها به دلیل محدودیت در محل ورود و خروج پله، و همچنین کوچک بودن ابعاد وید، امکان اجرای پله به صورت کاملا گرد امکانپذیر نمیباشد. بنابراین با توجه به خواسته ی مشتری در گرد بودن پله ،بهترین انتخاب، دراین فضاها با ابعاد کوچک،  میباشد. البته همیشه کوچک بودن فضای وید دلیل بر طراحی پله به صورت ترکیبی نمیباشد. گاهی اوقات این امر سلیقه ای میباشد. مدلهای پله دکوراتیو شامل دورلوله یا پله پیچ، دور لوله برش خورده، دومحورورق، زیرمحور، دومحورباکس، زیرمحوردوبل، تک محور کنسولی از داخل، تک محور کنسولی از خارج و تیرآهنی میباشد. پله های مدل دورلوله و دور لوله برش خورده بصورت گرد میباشند ولی مابقی مدلها هم میتواند بصورت گرد و هم بصورت مستقیم  اجرا گردد.  ترکیب مدل اجرایی پله ها بیشتراوقات با مدل دورلوله (پله پیچ) و پله دومحورورق است. درادامه تصویری از نمونه پله ترکیبی بصورت دورلوله و دومحورورق را مشاهده میفرمایید. دراین بنا به دلیل محدودیت در محل شروع و خروج پله تقریبا نصف بیشتر پله بصورت گرد میباشد و مابقی به صورت مستقیم طراحی و اجرا شده است.

در ادامه پله های ترکیبی دیگری مشاهده خواهید کرد که در موردشان توضیح خواهیم داد.

شرکت gerstner توسط شخصی به نام Ronny Gerstner در سال ۱۹۷۵ تاسیس شده است. این شرکت در حیطه ی مسکن سازی به صورت شخصی، پروژه های تجاری و طراحی داخلی لوکس فعالیت می کند. در سال ۲۰۰۴ شرکت gerstner تحت یک مشارکت جدید بازسازی شد که در این تغییر لی هی و دین گرستنر به GA پیوستند. فلسفه طراحی دراین شرکت، خلق محیطهایی با ویژگی عملکردی و زیبایی شناختی در آمیخته که همراه با رویکرد انعطاف پذیری در طراحی میباشد.

شرکت gerstner به عنوان یک کسب و کار خانوادگی، با مشتریان و همکارانش، گفتگوهای مداوم را برای ایجاد ساختار برای یک فرایند طراحی مدرن هدایت می کند. همچنین یک فرآیند کامل از طرح اولیه با توجه به اسناد ساختمانی، طراحی داخلی نهایی را در حین نظارت بر ساخت و ساز طرح مورد نظر با پیمانکاران در یک پایگاه، روزانه ارائه می دهند. Ronny Gerstner معمار داخلی با بیش از ۴۵ سال تجربه و بیش از ۸۰ پروژه است. او شریک اصلی و بنیانگذار GA است. او ۳۵ سال پیش این دفتر را تاسیس کرد و از آن زمان به طراحی و ساخت تمام پروژه های اداری نظارت می کند. دین گرستنر – پس از مطالعه معماری در دانشکده معماری آریل، در سال ۲۰۰۴ به GA پیوست. امروز او شریک، مدیر دفتر و ناظر پروژه است. دین مسئول نظارت بر بسیاری از پروژه ها در دفتر و همچنین طراحی آنها است. او دارای دانش فراوان در طراحی نورپردازی و برق است و از سمینارهای سراسر جهان پیروی می کند.
عنصر اصلی که بهتر است بگوییم بازیگر اصلی در این بنا پله های فلزی است که بین دو فضای عمومی و خصوصی اجرا شده که دید را به شهر امکانپذیر کرده و در عین حال مثل یک دستبند دو طبقه را به هم وصل کرده که به عنوان عنصر جداکننده اجرا شده است. تصمیم به استفاده از پله اکسپوز، روشی خلاقانه و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه میباشد. تیرهای آهنی که در سقف تعبیه شده و وجود یک دیوار پانل بتونی که در معرض دید قرار دارد باعث ایجاد یک فضای کاملا مدرن و شهری شده است. مساحت این آپارتمان حدود ۹۰ مترمربع است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + شش =