کابرد پله های گرد

انواع جنس

پله گرد

و کاربرد آن ها

پله های گرد قابلیت این را دارد با سایر پله ها از جمله پله مستقیم و صاف و غیره ترکیب شود و از لحاظ ساختاری دارای مدل های مختلفی مثل زیر محور تک ، دومحور باکس ، تیر آهنی ، محور مرکزی ساده ، محور مرکزی برش خورده و دومحور ورق و غیره می باشند که دارای جنس متنوعی از قبیل سنگی ، بتنی ، چوبی ، فلزی و غیره می باشند . پله گرد فضای کمتری را اشغال می کند و برای ساختمان هایی که برای اجرای پله فضای کوچکی دارند بسیار مناسب هستند و هزینه پله با توجه به جنس پله ، ساختار آن و تعداد پله ها متغیر است.
پله گرد چوبی

این نوع مدل های پله گرد چوبی بخاطر اینکه رنگ گرمی دارند و حس زنده بودن به ساختمان می بخشند و نمای داخلی ساختمان را بسیار خاص و عالی و شیک می کنند بسیار پر طرفدار و کاربردی هستند ، جنس این چوب ها معمولا لمینت می باشد که به دلیل فشردگی بسیار بالایی که دارند در برابر رطوبیت ، حشرات و پوسیدگی مقاوم هستند.
پله گرد فلزی

این نوع مدل پله های گرد فلزی بسیار پر طرفدار و کاربردی می باشند که دارای مدل های مختلفی هستند و بعضی از آن ها دارای حکاکی بسیار عالی و شیک می باشند . همچنین می توانید بر اساس سلیقه ای که دارید دکور مور نظرتان نوع آن را انتخاب کنید و جلو ای عالی و خیلی خاص به منزل خود دهید . این نوع مدل پله گرد علاوه بر منزل در مکان هایی مثل انبارها و زیر زمین ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.
پله گرد شیشه ای

پله های گرد شیشه ای دارای جذابیت خاصی بوده و می توان از آن ها در فضای بیرونی و درونی ساختمان استفاده کرده . شیشه هایی که در این پله استفاده می شود ایمن می باشند و به راحتی شکسته نمی شوند.
انواع پله گرد از لحاظ ساختاری زیر محور

از این نوع پله گرد می توان در انواع ساختمان ها و محیط ها استفاده کرد و در شرایطی که به اجرای پله های مرکب با اتصال چند گانه نیاز است توصیه می شود حتما استفاده شود . نوع پله زیر محور بسیار لاکچری و زیبا می باشد و حتما باید دقت داشته باشید که نباید از 85 سانتی متر شعاع داخلی محور این نوع پله کم باشد و از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است.
دومحور ورق

این نوع پله ها دارای شعاع بالایی می باشند ، این مدل پله گرد برای استفاده در منزل ها بسیار عالی و ایده آل می باشند . شعاع داخلی این پله نباید از 55 سانتی متر کم تر باشد.
دومحور باکس

این نوع پله ها دارای شعاع بالایی هستند ، این مدل پله گرد برای استفاده در منزل های بسیار بزرگ و ساختمان های اداری مورد استفاده قرار می گیرد و شعاع داخلی این پله نباید از 55 سانتی متر کم تر باشد.
محور مرکزی ساده

این نوع پله ها دارای شعاع بسیار کمی می باشند ، از این مدل پله گرد برای استفاده از ساختمان مسکونی و ساختمن های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد و از کاربردهای آن می توان رفتن به بهار خواب منزل ، رفتن به بالکن مغازه و رفتن به شاه نشین ویلا اشاره کرد ، شعاع داخلی این پله نباید از 75 سانتی متر کم تر باشد.
محور مرکزی برش خورده

این نوع پله ها دارای شعاع بسیار کمی می باشند ، از این مدل پله گرد برای ساختمان های تجاری بسیار مناسب هستند و شعاع داخلی این مدل پله نباید از 95 سانتی متر کم تر باشد .
تک محور کنسولی

این نوع پله ها دارای شعاع بسیار کمی هستند و همچنین عرض کف پله ها هم کم است ، این نوع مدل پله می تواند جایگزین مناسبی برای محور مرکزی برش خورده و محور مرکزی ساده باشد و برای استفاده در ساختمان های تجاری بسیار مناسب بوده و شعاع محور داخلی آن نباید از 70 سانتی متر کم تر باشد و عرض پله ها هم نباید از 90 سانتی متر کم تر باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =