پله دوبلکس دو محور باکس

این پله گرد دکوراتیو و مارپیچ بسیار زیبا بیشتر برای فضاهای بزرگ مانند، رستورانها وآمفی تئاترها, وساختمانهای بزرگ طراحی وساخته مشود.

این پله ها معمولا برای پله های با عرض110سانتیمتر به بالا پیشنهاد میگردد. در دو طرف کف پله دوبلکس دو محور باکس باکس اجرا شده است؛ از دو ورق داخلی و خارجی با ضخامت متفاوت تشکیل شده است.

ساخت پله گرد دو محور باکس دارای شرایط ویژه ای میباشد. که اندازه گیری دقیق محل اجرای پله گرد که باید درآن بازشو سقف که به آن وید هم گفته میشود، به طور دقیق و مهندسی اندازه گیری و نقشه برداری شود.

ارتفاع کف تا کف و ضخامت سقف نیز از دیگر اندازه گیری های اولیه برای ساخت پله پیچ مورد نیاز می باشد .

معمولا دراجرای پله گرد دو محور باکس که در بازار روتین میباشند از ورق 6میلیمتر بصورت باکس 10سانتی برای شاسی هر طرف و کف پله این پله نیز از جنس پروفیل 40*60یا40*80 میباشند.

از مزایای این نوع پله میتوان به عدم لرزش, نرده گذاری راحت و زیبایی بیش از اندازه آن نام برد. اما ساخت این نوع پله جزو سخت ترین ها در بین پله های دکوراتیو  است.

این پله پیچ زیبا را معمولا با کف پله چوبی تزیئین میکنند. انواع نرده پیچ چوبی نیز بر روی این پله گرد به خوبی اجرا میگردد. پله های دو محور باکس که برای مکانهای عمومی اجرا میشوند.

و باید بارگذاری سازه ایی توسط مهندس سازه انجام گیرد تا مقاومت پله در برابر نیروهای استاتیک و داینامیک مورد بررسی قرار گیرند

و ضخامت ورقهای شاسی پله گرد  به طور دقیق به کارگاه برای ساخت این نوع پله دو محور باکس ارسال میگردد.