طراحی و ساخت پله گرد دوبلکس مدرن بستگی به دکوراسیون و معماری فضای داخل منزل شما دارد. معمولا در طراحی پله گرد دوبلکس از مدل ها ، رنگ ها و مصالح مختلفی استفاده می‌شود. طرح های به کار رفته در پله گرد دوبلکس از جنس چوب، استیل، شیشه و فلز هستند. برخی اوقات نیز ممکن است ترکیبی از مدل های مختلف به کار برود. در بعضی از مدل های پله گرد دوبلکس از محافظ و نرده استفاده می‌شود در حالی که ممکن است برخی نیز بدون محافظ طراحی شوند.

اهمیت اجرای پله گرد:

ابتدا باید عرض کنم که زیبایی بیش از حد پله گرد باعث شده که امروز در بیشتر دوبلکس ها از پله گرد استفاده می شود. همانطور که در دوران گذشته در بیشتر مکان های شاهانه و قصرها از پله گرد استفاده میشد. امروزه طراحان معماری به خاطر زیبایی بیش از حد آن در طراحی داخلی مکانهای عمومی ، ویلاها ، فروشگاه ها و آمفی تئاتر ها از پله گرد استفاده می کنند که به مراتب در جذب مشتری موفق تر عمل کرده اند ، پله گرد جزئی از ساختمان می باشد که هم کاربردی می باشد و هم هرچقدر در دید باشد زیباتر می باشد.

پله گرد به چه پله ای گفته می شود؟

پله گرد اصولا به پله ای گفته می شود که یک مسیر دایره ای را به صورت هلیکس و فنر مانند دو اختلاف ارتفاعی را به هم وصل می کند دارای شعاع فضایی می باشد یعنی نورد پله گرد به صورت سه بعدی انجام می شود که هم از عرض و هم از طول طبق شیب مشخصی نورد کاری می شود . پله گرد هایی که معمولا بیشتر از یک دایره کامل چرخش دارند را پله گرد مارپیچ می نامند.

تفاوت پله گرد و پله مارپیچ در چیست ؟

به طور کلی هرپله ای که دارای قوس باشد را پله گرد می نامند ، نوعی پله گرد که چرخش 360 درجه دارد، پله مارپیچ گویند که این پله ها وقتی از بالا مشاهده شوند مانند شکل صدف حلزون هستند و به این دلیل اصطلاحا آنهارا حلزونی و یا اسپیرال می نامند.