برای چه فضاهایی پله گرد و مارپیچ مناسب است ؟

این پله ها برای انواع محیط های داخلی و خارجی مجموعه های تجاری-اداری و مسکونی-ویلایی مناسب می باشند.

پله مارپیج و پله گرد چه تفاوتی دارند؟

به طور کلی هر پله ای که دارای قوس باشد را پله گرد می نامند، نوعی پله گرد که چرخش 360 درجه دارد، پله مارپیچ گویند که این پله ها وقتی از بالا مشاهده شوند مانند شکل صدف حلزون هستند و به این دلیل اصطلاحاً آنها را حلزونی و یا اسپیرال نیز می نامند.

برای ایجاد پله گرد چه فضایی نیاز هست؟

در مقایسه با پله های معمولی، فضای اشغال شده توسط پله های گرد کمتر است و این مقدار به عواملی همچون ضخامت سقف و نوع پله بستگی دارد و باید پله به نوعی ساخته شود که اصطلاحاً پله سر گیر و سر ترس نباشد.

به عنوان مثال فضای استاندارد مورد نیاز برای اجرای یک پله محور مرکزی یک محیط 2×2 بوده  اما در شرایط خاص اجرای این پله در فضای کمتر نیز ممکن می باشد.

درکدام مرحله از ساخت پروژه ساختمان باید پله گرد را سفارش داد؟

بهترین زمان بعد از پایان بتن ریزی سقف و قبل از شروع نازک کاری می باشد.  ( البته اگر ساختمان بتنی باشد بهتر است که قبل از بتن ریزی سقف محل قرار گیری پله معلوم گردد تا ورق های اتصال پله گرد در سقف جایگذاری شود، اگر این مسئله رعایت نشود میتوان راه حل های دیگری ارایه داد، اما این امر مستلزم هزینه بیشتر می شود)

علت استفاده پله گرد یا مارپیچ در ساختمان چیست؟

یکی از مهمترین دلایل استفاده از پله گرد بدون شک زیبایی بی نظیر این پله ها و اثر شگفت انگیز پله بر روی محیط اطراف خود می باشد. از همین رو است که از زمان های گذشته در اکثر قصرها و عمارات از این پله ها استفاده می شد و امروزه هم در فضای داخلی و خارجی بسیاری از هتل ها و ویلا های دوبلکس از این پله ها استفاده شده است.

دلیل دیگر انتخاب این پله ها محدودیت در فضای اجرای پله است زیرا فضای اشغال شده در پله های گرد از پله معمولی همواره کمتر می باشد.