پله دوبلکس دو محور باکس

این پله گرد بسیار زیبا بیشتر برای فضاهای بزرگ مانند رستورانها وآمفی تئاترها, وساختمانهای بزرگ طراحی وساخته مشود.این پله ها معمولا برای پله های با عرض110سانتیمتر به بالا پیشنهاد میگردد.

ساخت پله گرد دو محور باکس دارای شرایط ویژه ایی میباشد که اندازه گیری دقیق محل اجرای پله گرد که باید درآن بازشو سقف که به آن وید هم گفته میشود به طور دقیق و مهندسی اندازه گیری ونقشه برداری شود.

ارتفاع کف تا کف وضخامت سقف نیز از دیگر اندازه گیری های اولیه برای ساخت پله پیچ دو محور باکس مورد نیاز میباشد .

معمولا دراجرای پله گرد دو محور باکس که در بازار روتین میباشند از ورق 6میلیمتر بصورت باکس 10سانتی برای شاسی هر طرف و کف پله این پله نیز از جنس پروفیل 40*60یا40*80 میباشد.

از مزایای این پله گرد میتوان به عدم لرزش, نرده گذاری راحت و زیبایی بیش از اندازه آن نام برد.

این پله پیچ زیبا را معمولا با کف پله چوبی تزیئین میکنند وانواع نرده پیچ چوبی نیز بر روی این پله گرد به خوبی اجرا میگردد.

برای پله های دو محور باکس که برای مکانهای عمومی اجرا میشوند باید بارگذاری سازه ایی توسط مهندس سازه انجام گیرد تا مقاومت پله در برابر نیروهای استاتیک و داینامیک مورد بررسی قرار گیرند و ضخامت ورقهای شاسی پله گرد  به طور دقیق به کارگاه برای ساخت پله گرد دو محور باکس ارسال میگردد.

پله گرد

اساسا پله گرد به هر نوع پله ای گفته میشود که حول یک محور استوانه ای دو یا چند طبقه را به هم متصل کند. پله گردها انواع مختلفی دارند و از لحاظ شکل ظاهری و همینطور مواد و متریال استفاده شده و ابعاد متفاوت آن به دسته بندی های گوناگونی تقسیم میشوند. پله گردها که در بازار ایران اسامی مختلفی از قبیل پله پیچ، پله مارپیچ و پله حلزونی و اسامی مستعار دیگری نیز دارند، اما در کشورهای دیگر عموما به آن Spiral Stair گفته میشود. علت استفاده از اسامی مختلف در بازار تهران نحوه نام گذاری فروشندگان و تولید کنندگان این نوع راه پله هستند. زیرا این نوع پله میتواند در یک سرسره ساده در پارک بازی کودکان استفاده شود و حتی در بسیاری از ویلاها و عمارت های لوکس هم پله گرد استفاده شود. متریال معمول پله پیچ هرچیزی می تواند باشد.پله گرد چوبی، پلاستیکی، سنگی و… اما عمده پله گردها فلزی هستند. دلیل استفاده از فلز در طراحی راه پله، کیفیت و دوام بالای آن و همچنین سرعت کار بیشتر و استحکام آن است. به منظور ساخت پله گرد فلزی با توجه به شرایط محیط و اندازه گیری های مناسب داشت.

پله پیچ حوله محور 

این پله مناسب فروشگاه ها و مغازه هایی که در محل خود محدودیت فضا دارند، مورد استفاده قرار می گیرد؛ این نوع پله دارای یک محور و ستون است که  در مرکز آن تعبیه شده و کف پله ها در این محصول به صورت مدور در حول این محور قرار می گیرند.

ابعاد کف پله ها  به طول ۷۰ سانتی متر و عرض ۳۵ سانتی متر است؛تعداد این کف پله ها را با توجه به متراژ و ارتفاع ساختمان اجرایی محاسبه می کنیم. ستون این محصول از جنس استیل نوع ۳۰۴ است و کف پله های آن از قوطیه ۳۰*۳۰ یا ۴۰*۴۰ تهیه می شود و جنس این کف پله ها می تواند از MDF،  سنگ، پلکسی، شیشه، چوب و … باشد.

محاسبه هزینه این نوع پله براساس تعداد پله بوده و نوع نرده با توجه به سلیقه شخصی شما قابل انتخاب است که اجرا نرده های این نوع پله به صورت حلال و یا قوس است که بسته به نوع نرده انتخابی شما هزینه های آن برآورد می شود.

پله تک شاستی مفصلی

 نسل جدیدی از پله ها هستند که در عین زیبایی و دوام ، تنوع بالایی دارند و از این رو  مورد پسند همگان قرار می گیرند. این پله ها به این دلیل که به صورت مفصل-مفصل هستند به نام پله های مفصلی معروف شده اند. کاربرد پله مفصلی استیل در پله های دوبلکس، پله های فروشگاه ها و منازل مسکونی می باشد.

این پله ها در مقایسه با پله های آهنی و یا مدل های قدیمی دیگر، سرعت نصب بسیار بالایی دارند. بعد از آماده شدن پله معمولا ظرف مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاملا نصب شده و تحویل داده می شوند.

پله مفصلی استیل از کف پله و مفصل تشکیل شده است. جنس مفصل ها و پلیت ها از استیل با گرید ۳۰۴ می باشد و جنس کف پله ها عمدتا از جنس، شیشه، MDF، پلکسی، سنگ و چوب تشکیل شده است.استیل به کار رفته در این پله بسیار با کیفیت است از این رو موجب می شود تا این پله از زیبایی خاصی برخوردار باشد و در عین زیبایی بسیار مستحکم و مقاوم باشد.

از

پله پیچ ورق اسپیرال

پله اسپیرال  یکی از جدید ترین و بروز ترین پله های استیل موجود در بازار می باشد. این پله به قدری زیبایی دارد. که موجب می شود تا چشم هر بیننده ای را به خود جلب کند. و موجب می شود تا همگان برای نصب آن شما را تحسین کنند.

در واقع از عمده ترین علل استفاده از پله گرد همین ظاهر زیبا و فریبنده آن می باشد. در حال حاضر بیشتر رستوران های مجلل دنیا و همچنین هتل های چند ستاره برای زیباتر شدن فضای داخلی ساختمان خود از پله های اسپیرال استفاده می کنند.

این مدل پله نسبت به دیگر انواع پله ، فضای بسیار کمتری را اشغال می کند. به همین دلیل برای استفاده در آپارتمان های کوچک بسیار مناسب است. مقدار فضایی که پله گرد اشغال می کند به ضخامت سقف و نوع پله بستگی دارد.